Pepelnica in križev pot

krizev potPEPELNICA

Na pepelnično sredo, 6. marca, začenjamo letošnji postni čas. V ta poseben čas milosti nas uvede obred pepeljenja, ki je znamenje naše minljivosti in spokornosti. Postni čas nas vabi, da z molitvijo, postom in dobrimi deli prenovimo svoje življenje in se trdneje povežemo z Bogom.

Sv. maši na Vrhniki bosta ob 17. uri pri Sv. Lenartu ter ob 18. uri v župnijski cerkvi. Na Zaplani bo sv. maša ob 17. uri. Pogumno stopimo na pot prenove in spreobrnjenja!

KRIŽEV POT

Potni čas nas spodbuja k premišljevanju Jezusovega trpljenja in njegove smrti, da bi lažje razumeli veličino njegove ljubezen do nas. Zato bomo vsak postni petek ob 17.30 v župnijski cerkvi skupaj molili in premišljevali križev pot.

Ob nedeljah bomo molili križev pot po podružnicah, in sicer ob 15. uri, po naslednjem razporedu:
— 1. postna nedelja (10. 3.) – Verd,
— 2. postna nedelja (17. 3.) –Velika Ligojna,
— 3. postna nedelja (24. 3.) – Sinja Gorica,
— 4. postna nedelja (31. 3.) – postno romanje,
— 5. postna nedelja (7. 4.) – Sveta Trojica,
— cvetna nedelja (14. 4.) – ob 18.00 bo v župnijski cerkvi velikonočno spovedovanje, med tem pa bomo molili križev pot.